Promocje

  

 

 

Łatwa do nanoszenia maść. Do zabezpieczenia ran drzew i krzewów po ich cięciu, uszkodzeniach mechanicznych bądź wiosennym pękaniu kory.

 PLASTER DLA TWOICH DRZEW I KRZEWÓW

Informacje ogólne:

Łatwa do nanoszenia maść ogrodnicza do zabezpieczania ran drzew i krzewów niezależnie od ich gatunku. Preparat tworzy fizyczną barierę chroniącą rany przed czynnikami zewnętrznymi, dzięki czemu przyspiesza zabliźnianie się ran.

Skuteczność preparatu została potwierdzona badaniami Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach.                                                                    

Zawiera:

Neutralne składniki tworzące fizyczną barierę na powierzchni roślin skutecznie chroniącą tkanki roślin przed wnikaniem chorobotwórczych patogenów.

Preparat nie jest środkiem ochrony roślin. Nie zawiera substancji aktywnych, które mogą być niebezpieczne.

Forma użytkowa:

Łatwa w użyciu pasta do smarowania ran drzew.

Stosowanie:

Preparat przeznaczony do bezpośredniego malowania ran drzew i krzewów. Niezbędny do zabezpieczania ran roślin po ich standardowym cięciu, uszkodzeniach spowodowanych przez wichury, w przypadku pękania kory oraz po wszelkich innych zabiegach pielęgnacyjnych odsłaniających tkanki. Polecany do stosowania w sadach, ogrodach przydomowych i działkowych oraz w innych przestrzeniach spełniających funkcje rekreacyjno - wypoczynkowe, zdrowotne czy estetyczne. Doskonale sprawdza się np. przy zabezpieczaniu ran powstałych przy formowaniu krzewów ozdobnych, czy zabezpieczaniu pędów róż po ich cięciu, co skutecznie wspomaga wybudzanie się roślin do nowego sezonu wegetacyjnego.

Zawartość opakowania dokładnie wymieszać do uzyskania pasty o jednorodnej konsystencji.Rany po cięciu i innych uszkodzeniach oczyścić i wyrównać ich brzegi. Preparat należy równomiernie rozprowadzić po całej uszkodzonej powierzchni przy pomocy pędzla, pokrywając również obrzeża rany. Uszkodzone miejsca należy malować możliwie najszybciej (do 2 – 3 dni po cięciu lub powstaniu uszkodzenia).

Preparat można stosować przez cały rok. Nie stosować jedynie w deszczu i na mrozie.

Produkt przechowywać w temperaturze od 5°C do 30°C.

Dostępne opakowania: 

JEDNOSTKOWE
ZBIORCZE
Pudełko – 250 g
Karton – 36 sztuk
   
Wiaderko – 5 kg
1 sztuka

Karta charakterystyki:

www.fregata.gda.pl/files/132/15/183/masc-ogrodnicza-funaben.pdf